ספריית תווים ממוחשבת (הקבצים הם בפורמט pdf).

 

http://www.box.net/shared/r85bg17sqz כולל תווים ממקורות שונים. מקצת התווים נרכשו עבור אירועי "הלל" (שבתות-שירה, סדנאות מנצחים וחג-הלל). הספרייה מאורגנת לפי מלחינים בקבוצות של האות הראשונה של שמם. מדור נפרד מוקצה למלחינים להם יש רק פרטיטורה אחת בספרייה. כניסה למדור של מלחין מתבצעת על ידי הקלקה שמאלית. חזרה לתפריט הראשי על ידי הקלקה שמאלית על המלה pdf משמאל לשם המלחין (בשורה העליונה בחלק הלבן של המסך). כדי להוריד קובץ, יש להקליק על הצלמית בצורת פלוס (+) שבצד ימין בכל שורה. הקלקה עליה פותחת תפריט, שבו יש אפשרות של Download. זמן הכניסה לספרייה עלול להיות לעיתים ממושך (אפילו מספר דקות). מומלץ לנסות בשעות הבוקר המוקדמות. הכניסה הושלמה כאשר רואים את סרגל האותיות בצד שמאל של המסך.

 

האתר העיקרי ממנו נלקחו התווים הוא: The Choral Public Domain Library, שכתובתו היא: http://cpdl.org/wiki/index.php/Main_Page. כאשר מתעניינים ביצירה מסוימת, מומלץ להיכנס לאתר זה, בו ניתן לקבל מידע על היצירה, ולהוריד פרטיטורות נוספות, שלא נמצאות בספרייה הנוכחית. ברוב מדורי המלחינים יש אינדקס יצירות המקשר לאתר הנ"ל.

 

המדור של י. ס. באך כולל מספר קנטטות מפורסמות שלו. שאר הקנטטות מוקמו בתת-תיקייה. בשני הקבצים הראשונים בתיקייה זו יש אינדקס עבור הקנטטות של באך. מקצת מיצירות באך מופיעות במפתחות דו, כך שאין להתלהב לפני שמורידים ובודקים את התוצאה. מקור הקבצים מאת באך הוא באתר: http://www.greatjsbach.net/BachScores.php3, אשר ההתנהלות בו איננה פשוטה, בין השאר בשל בעיית שפה. באתר זה ניתן למצוא מידע חשוב (באנגלית) על כל אחת מן הקנטטות.

 

הפרטיטורות הנמצאות בספריה מתחלקות לשני סוגים: א) סריקה של תווים שהודפסו על ידי הוצאות תווים מסחריות. ב) תווים שיוצרו על ידי אנשים פרטיים ונתרמו לאחד האתרים העוסקים בנושא. ניתן להתייחס לתווים מסוג א' כאמינים לחלוטין, באותה רמה כמו לכל תוצר של הוצאת תווים מוכרת. הקנטטות של באך ומספר מצומצם של פרטיטורות של מלחינים אחרים שייכים לקבוצה זו. לתווים מקבוצה ב' יש להתייחס במידה מסוימת של חשדנות. היו מקרים בהם נתגלו טעויות בתווים מסוג זה.

 

קבלת סיוע בנושא ותרומה של קבצים נוספים עבור ספריית התווים יש להפנות בכתב אל יואב בכתובת yoavbl@zahav.net.il או באמצעות "צור קשר" באתר "הלל" או באתר:

http://www.dycom-il.com.